עוז בגבהים עבודה בגובה

איתור נזילות בהמטרה

בעיות איטום בבניינים יכולות לגרום לנזקים רבים. בעיקר בימי החורף. היעדר איטום מאפשר למים לחלחל פנימה לתוך הקירות ולגרום לחלודה בצנרת לקצרים בקווי החשמל ולרטיבות. כאשר במצבים קיצוניים הקירות הרטובים יכולים להתפורר ולקרוס. ביצוע בדיקת איטום תקופתית בהמטרה מומלצת לבניינים ישנים וחדשים. כאשר מגלים בעיית איטום בראשית דרכה קל מאד לטפל בה והעלויות זולות באופן משמעותי.

בדיקת איטום באמצעות המטרות

בדיקה מהסוג הזה מאפשר לגלות בעיות איטום באמצעות מכשיר שפולט מים בהמטרה. המטרה- מלשון ממטרה. הבדיקה מאפשרת לגלות חדירת מים במעטפת הבניין ובקירות חיצוניים. את הבדיקה ניתן לבצע בדירות חדשות וישנות, במבני תעשיה, מבנים מסחריים, בתי ספר ועוד. באמצעות המטרה ניתן להגיע לזיהוי מדוייק של מקור הנזילה ולהציע פתרון מתאים.

מתי מומלץ לבצע בדיקת המטרות?

הבדיקה כוללת ניסוי של מכשיר שפולט מים בהמטרה וניתן לבצע אותה בכל מצב בו חוששים כי קיימת נזילה. בנוסף, לאחר ביצוע עבודת איטום ניתן לבצע המטרה כדי לוודא כי האיטום נעשה בצורה הרמטית. ניתן לבצע את הבדיקה בקירות חיצוניים, בחדר אמבטיה, בחלונות, במטבח ועוד. מומלץ לכלול את הבדיקה בהסכם מול הקבלן כדי לוודא כי העבודה תבוצע על הצד הטוב ביותר.

אילו מרכיבים נבדקים בבדיקת המטרה?

בדיקה של הגג העליון נעשית  בכדי לוודא כי קיימים שיפועים שינקזו את המים ויריעות ביטומניות שאוטמות אותו באופן הרמטי. קירות חדרים נבדקים באמצעות המטרה כדי לוודא כי בוצע איטום בחומר דוחה רטיבות. בדיקת איטום חלונות בהמטרה מוודא כי בוצע איטום בסיליקון למניעת חדירת מים. בדיקת איטום ברצפה מאפשרת לגלות אם החומר החוצץ שאמור להיות בין הבלוקים לבטון עמיד ומספק איטום מלא.

הקדימו תרופה למכה ובצעו איתור נזילות באמצעות המטרה

מומלץ לבצע בדיקת המטרות כחלק מבדק הבית שמבצעים לדירה. הקבלן מחוייב לבצע בדיקת הצפה למרפסת בלבד.  לפני שהוא מתקין את הריצוף. יש מקרים שאפילו הבדיקה הזו לא מבוצעת והנזקים עלולים להיות הרסניים. אז אם פועלים בצורה חכמה מונעים את הנזק הרבה לפני שהוא קורה, בדיקת איטום הכרחית לפני כניסה לבית חדש, כחלק מבדק הבית וכבדיקה שגרתית לגילוי בעיות איטום.

גלריית

עבודות המטרות