עוז בגבהים עבודה בגובה

טיפול בתרנים

תרנים, מעצם טבעם, חייבים להיות גבוהים. חלקם מתנשאים לגבהים עצומים ויש להם שימושים שונים בעיר אילת ובסביבתה. תרנים וקונסטרוקציות ממתכת עשויים לשמש לצרכי תקשורת ותשתיות, לצרכים תעשייתיים ולוגיסטיים במתקנים שונים, וכן לשמש גופים עסקיים או בטחונים. כאשר יש צורך בפעולות של תיקון, בדיקה, שדרוג או החלפה, חשוב לדעת מי מוסמך ומי יכול לבצע טיפול בתרנים באילת. רק מי שמנוסה ובקיא בדבר יכול לבצע פעולה ראויה, בבטיחות, תוך הקפדה על כל הנהלים.

אילו סוגים של טיפול בתרנים נדרשים באילת

מבלי להתייחס בשלב זה להבדלים הקיימים שבין תרנים לבין קונסטרוקציות מתכת בתצורות שונות, נוכל להסביר בקצרה על כמה סוגים של טיפול בתרנים, שעשוי להידרש מעת לעת באילת ובסביבותיה. כך למשל:

  1. בדיקות תקופתיות וסקרי תחזוקה – תורן או קונסטרוקציית מתכת צריכים לעמוס בעומסים כבדים. הם חשופים לרוחות, חשופים לעיתים למזג אוויר קיצוני וכן גם למליחות באוויר. על כן, טיפול נכון בתרנים מחייב מעת לעת לבצע בדיקות תקופתיות יזומות וסקרי תחזוקה קפדניים. כך ניתן לדעת מתי נדרשים חיזוקים שונים או טיפולי תחזוקה נלווים.

  2. תחזוקה שוטפת – במידה ומתגלים סימנים של קורוזיה, אם הברגים לא חוזקו לאורך זמן או שנדרשת פעולה אחרת לשם שמירה על תקינות, אין להזניח את הטיפול. ברגעים הללו הטיפול בתרנים נדרש לתחזוקה שוטפת, כדי שהתרנים ימשיכו לתפקד היטב ולתכלית שלשמה הם נועדו.

  3. הנפת ציוד לגובה לטובת עבודות, טיפול, תחזוקה או שדרוג – ביצוע פעולות מסוג זה חייב להתבצע תוך התחשבות בעומסים, מבנה התורן וסוג העבודה הנדרשת.

  4. התקנות אמצעי תאורה – על התרנים ועל קונסטרוקציות גבוהות חייבים להתקין אמצעי תאורה כאלה ואחרים. חלק מאמצעי התאורה נועדו לאותת על מיקום התורן וגובהו, עבור כלי טיס וגורמים אחרים. טיפול בתרנים כולל התקנות או החלפות של גופי תאורה ייעודיים, על סוגיהם השונים.

  5. החלפת קופסאות מתח והתקנות נוספות – טיפול בתרנים באילת ובסביבותיה עשויי לכלול עוד פעולות נוספות כגון החלפת קופסאות מתח, התקנת סיבים ופריסת כבלים, התקנה של מגברים, אנטנות, טיפול בקווי חיים וטיפול בנקודות עיגון.